•    
    • پدمانتد

      

     پستهای پدمانتد(Pad Mounted Substations):

      در پستهای کمپکت پکیج کلید فشار متوسط ؛ خروجی های فشار متوسط و فشار ضعیف و سیم پیچ ترانس در یک محفظه روغن قرار گرفته و دارای ابعاد کوچکی می باشند .

      از این پستها می توان در محل برجهاو مجتمع های مسکونی ، پروژه های نفتی و پتروشیمی ، معابر باریک وعریض شهری ، در مواردی که ابعاد زمین محدود و قیمت زمین بالاست و ... استفاده نمود . در پستهای کمپکت پکیج موجود در شبکه برق مشهدیک ورودی ؛ یک خروجی ویک کلید داخله در 20 کیلوولت و جهت فشار ضعیف نیز فقط کلید اصلی وجود دارد و جهت خروجی ها ی فشار ضعیف باید تابلو جداگانه نصب شود.این پستها در تبدیل کردن برق فشار متوسط به برق فشار ضعیف به کار برده میشوند. 

     در کشورهای توسعه یافته و همچنین ایران پستهای زمینی پدمانتد به عنوان یکی از ابزارهای توسعه شبکه های فشار متوسط سالهاست که تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. این پستها با توان های متنوع و با هدف توزیع متوازن توان و جلوگیری از گسترش شبکه های فشار ضعیف(V400) که از عوامل مهم افزایش تلفات توان در شبکه های قدرت محسوب میشوند، مورد استفاده قرار میگیرند. پستهای پدمانتد از مناسب ترین گزینه ها جهت تامین برق مجتمع های مسکونی و تجاری و صنعتی میباشد.به عبارت ساده تر وظیفه پست های پدمانتد تبدیل خط فشار متوسط به فشار ضعیف میباشد

      پستهای پدمانتد به علت ابعاد بسیار کوچکی که دارند مناسب ترین گزینه برای محلهایی هستند که فضای نصب پست محدود می باشد .کلاس حرارتی این پست ها صفر بوده و همچنین بهترین درجه حفاظت این پستها IP54 و تا توان KVA2000 قابل طراحی می باشند.

     پستهای پدمانتد به لحاظ الکتریکی و مکانیکی در مدل های گوناگونی ساخته میشوند و با توجه به تقاضا در ولتاژها ، فرکانسها ، و تعداد فاز متفاوتی (تک فاز یا سه فاز) ساخته شوند.

     البته این پستها هم به صورت پستهای سه فاز و هم به صورت پستهای تکفاز تولید گردیده و مورد استفاده قرار میگیرند،اما با توجه به اهمیت ویژه ی سیستم سه فاز،کاربرد آن در این سیستم بیشتر بوده و بیشتر عملیات ساخت و یا مطالعات در سیستم های سه فاز صورت میگیرد.

     پست های پدمانتد در حالت کلی به نوع تقسیم میشوند:

     الف)پستهای پدمانتد نیمه روغنی: 

     در اصل این پستها با نام Separated Pad Mounted Substation نامیده و در استاندارد IEC تعریف میشوند و در ایران از معادل پستهای پدمانتد نیمه روغنی برای آن استفاده میگردد.

     در این پستها از ترانسفورماتور با طرح هرمتیک گازی استفاده میشود و کلیدهای فشار متوسط و سایر تجهیزات پستی آن سیستم خنک کنندگی بدون روغن دارند و با توجه به کاربرد ممکن است از سیستم خنک کنندگی و عایقی گازی یا هوایی استفاده کنند. 

     این پستها نیز به دلیل استفاده کمتر از روغن در تجهیزات برای مکانهایی که امکان اشتعال بالایی دارند مناسب است همچنین این نوع پستهای پدمانتد با توجه به جداگانه بودن تجهیزات دارای وزن بیشتر و حجم بزرگتری میباشند.

      

      

     ب)پستهای پدمانتد تمام روغنی:

      

     در این نوع پستها که با نام Pad Mounted Transformer هم نامیده و در اســـتاندارد ANSI تعریف میشوند هم برای خنککاری در ترانسفورماتور و هم برای خنک کاری و بعضا عایق کاری در سایر تجهیزات از روغن استفاده میگردد.به عبارتی در پستهای پدمانتد تمام روغنی ترانسفورماتور و کلیدهای فشار متوسط همراه با فیوزهای حافظتی و پشتیبان و همچنین اکتیو پارت ترانسفورماتور داخل یک مخزن روغنی قرار میگیرند.با توجه به استفاده زیاد روغن برای استفاده در مکانهایی که قابلیت اشتعال بالایی دارند توصیه نمی گردند.

      

      

      

      

      

      

      

مجموع بازدیدها : 3,444
تعداد بازدید امروز : 16
تعداد بازدید دیروز : 6
آخرین به روزرسانی : 10:48  1396/08/22
تعداد کاربران مهمان : 2
تعداد کاربر آن لاین : 0
نشانی: مشهد مقدس - بلوارخیام(جنوبی) - صندوق پستی 1115- 91735
تلفن: 31703-051
نمابر(فکس): 37681066-051
ایمیل:
کلیه حقوق متعلق به شرکت توزیع برق شهرستان مشهد می باشد.